Tarsus CHP İlçe Başkanı Ali İlk Bizlere Çok Kızmış

Tarsus CHP İlçe Başkanı Ali İlk Bizlere Çok Kızmış

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan’ın adının açıklanmasının ardından, gazete olarak İlçe Başkanı Sayın Ali İlk’in 2014 yerel seçimlerden sonra yaptığı bir açıklamayı hem haber sitemizde hem de gazetemize koyarak yer verdik.
CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan’ın adının açıklanmasının ardından, gazete olarak İlçe Başkanı Sayın Ali İlk’in 2014 yerel seçimlerden sonra yaptığı bir açıklamayı hem haber sitemizde hem de gazetemize koyarak yer verdik.
2014 yılında İlçe Başkanı İlk’in yaptığı açıklamayı tekrar yazımızın sonunda paylaşacağız.
Ali İlk bu haberin başlığını gördüğünde çok sinirlenmiş ve “Ben böyle bir şey söylemedim” demiş.
Elbette haberin başlığını okuyup içeriğini sonradan okuyan Ali İlk hemen yazılı bir açıklama yaparak “üzerime çıkarılmış haberlere gülüp geçiyorum. Birileri eski defterler üzerinden kendine yeni bir pazar bulmaya çalışıyor. Ben bu oyunu bozarım'' demiş.
 
Sayın Ali İlk’e buradan seslenmek istiyoruz;
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu zaman zaman Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin geçmişteki söylediklerini hatırlatıp kendince hesap sormuyor mu?
Belki bizde Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendimize idol seçtik(!)
OLAMAZ MI?
Hadi biz eski defterleri açıp kendimize pazar bulmaya çalışıyoruz. Aynı şeyi Sayın Kılıçdaroğlu yaptığı zaman dönüp “Kendinize HAL mi bulmaya çalışıyorsunuz” mu diyelim.
Siz 2014 yılında bir açıklama yapmışsınız. Adayınızın yanlış olduğunu ve yapılan hataları sıralamış ve bu sebeplerden dolayı da seçimi kaybettiğinizi söylemişsiniz.
2014 yılında seçimde aday olan kişi ve ilçe başkanı aynı olunca elbette biz gazetecilerde doğal olarak geçmişi okuyuculara hatırlatmak durumunda kalıyoruz.
İnsanlar, o zamanda söylediğiniz sözleri zaten kulaktan kulağa söylüyor ve soruyor doğal olarak “değişen ne oldu?”
Olayın kısaca özeti bu aslında.
Yani sizin anlayacağınız biz YALAN haber yapmadık. Yalan haber yaptınız diyorsanız Adliyenin adresi belli. Buyurun bizleri mahkemeye verin.
 
İŞTE ALİ İLK’İN 2014 YILINDA YEREL SEÇİMLERDEN SONRA YAPTIĞI O AÇIKLAMA;
 
“CHP Tarsus İlçe Teşkilatı olarak seçimi kazanamamamız bizi derinden sarsmıştır. Ben ve örgüt arkadaşlarım 26 Mayıs 2013 tarihinde göreve geldiğimiz günden beri dağ-bayır-ova her yeri karış karış gezdik.
 
Yine tüm aday adaylarımız partimizin propagandası için gitmedik yer bırakmadılar. Yine adayımız belli olduktan sonra her köye 2 şer defa, her mahalleye 2 şer defa gidip seçim propagandamızı yapmış bulunmaktayız.
 
Yıllarca yapılmayan köy gezileri, mahalle toplantıları, araç konvoyları gibi seçim çalışmalarının tamamı bu dönemde eksiksiz olarak yapılmıştır.
 
Seçimin mutlak favorisi olmamıza rağmen ne yazık ki kendi içimizdeki işbirlikçiler yüzünden biz bu seçimi kaybettik.
 
İÇİMİZDE BULUNAN, YILLARCA PARTİMİZ ÜZERİNDEN BELİRLİ MAKAMLARA GELMİŞ OLAN; ANCAK BEN OLMAZSAM KİMSE OLMASIN DÜŞÜNCESİNE SAHİP OLAN SÖZDE CUMHURİYET HALK PARTİLİLER YÜZÜNDEN BU SEÇİM KAYBEDİLMİŞTİR.
 
TÜM KAMUOYU ÖNÜNDE AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE SÖYLÜYORUM :’’BİZ BU AYRIK OTLARINI TEMİZLEYECEĞİZ, BEDELİ NE OLURSA OLSUN CUMHURİYET HALK PARTİSİNE İHANET EDENLERİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ.’’
 
Hiç kimse kendisini Cumhuriyet Halk Partisinden üstün görme hakkına sahip değildir.
 
Meclis üyesi listesine giremeyip rakip siyasi partilerle dirsek temas halinde olanlar ile bazı sözde partililerin rakip siyasi partilerle temas halinde olanlar hakkında parti içi disiplin mekanizmasını bugünden itibaren çalıştırmaya başlayacağız.
 
Birlikte yola çıkmış olduğumuz adayımızın en büyük handikaplarından birisi kendisini Cumhuriyet Halk Partisi’nden üstün görmesi ve kendi kalesi olarak gördüğü köylerde seçimden birgün önce ’’Bana oy vermiyorsanız MHP’ne veriniz’’ söylemi bu seçim sürecine ne kadar yanlış bir adayla gittiğimizin kesin kanıtıdır.
 
Adayın Tarsus’ta bulunan yerel basın ile devamlı kavgalı olması, Emniyet Güçleri ile devamlı sorun yaşaması bir diğeri ise İlçe Başkanlık binamızda birçok ortamın sağlanmasına rağmen ısrarla Begonvil Restaurant’ın seçim ofisi olarak kullanılması ve şaibeli olan eski bir Belediye Başkanı’nı seçim komitesine getirmesi partililerden uzak bir tutum sergilenmesi başlı başına bir sorun yaratmıştır.
 
Yapılan meclis listesinin Tarsus’ta yaşayan kesimlere hitab etmemesi yapılan bütün uyarılara rağmen bu listeyi değiştirmemesinin nedenini de buradan sormak istiyorum.
 
Eğer ki bu listeyi kendisi yapmamış ise Örgütü Ankara’ya neden taşıdı. Ankara’ya son gün hangi eski Belediye Başkanı ile birlikte gitti.
 
Meclis listesine yazılanların nasıl yazılmış olduklarını CHP kamuoyu zaten biliyor. Aksini iddia eden CHP İlçe Binasına gelerek açıklama yapmalıdır.
 
Her zaman ve her yerde son sözümüz CHP olacaktır. Birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.