Tarsus İdman Yurdu’nun Yönetim Listesi Neden Son Anda Geri Çekildi?

Tarsus İdman Yurdu’nun Yönetim Listesi Neden Son Anda Geri Çekildi?

Tarsus İdman Yurdu’nun Yönetim Listesi Neden Son Anda Geri Çekildi?
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ
Tarsus İdman Yurdu’nun Yönetim Listesi Neden Son Anda Geri Çekildi?
Bilindiği üzere Tarsus İdman Yurdu spor kulübünün kongresi Perşembe günü yapıldı.
Yapılan kongrede son anda başkanlık seçimi ile ilgili madde çıkartıldı ve başkanlık seçiminin ileri bir tarihte yapılacağı bilgisi paylaşıldı.
Kongrenin ardından bazı haber sitelerinde ve bunlara bağlı sosyal medya hesaplarında son anda geri çekilen yönetim listesi yayınlandı.
 
Geri Çekilen Listede Yer Alan İsimler;
BAŞKAN YÜKSEL ATUM
Asil Üyeler 
Hakan Canan Can, Mehmet Can Bulut, Fatih Kaya, Zeynel Abidin Köksal, Doğukan Yıldır,Ömer Durak,  Musa Atay, Nil Özveren Aşkın, Ender Özinç,Olcay Başer, Ramazan Alıcı, Ahmet Koçak, Erdal Kırıkmaz, Ramazan Bozdağ
YEDEK ÜYELER
Bülent Gözener, Salih Erdoğan, Ramazan Gözener, Hüseyin Boro, Mehmet Bulut, Mustafa Doğan, Cumali Avcul, Ünal Kazan, Cengiz Kara,Hasan Tüney,Özer Alp, Hüseyin Emirpolat, Murat Sıtkı Açıkses, Ali Atay, Onur Biçer
Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın isteği doğrultusunda oluşturulan ve son anda geri çekilen listede en dikkat çekici isim bize göre Nil Özveren Aşkın.
Neden dediğinizi duyar gibiyiz.
Tarsus ile ilgili konuları yakından takip eden okuyucularımız iyi bilirler.
Nil Özveren Aşkın Özel Toros Okullarında Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmekte.
Tarsus Üniversitesinin yer konusunda sıkıntı çektiğini birçok kimse bilmekte.
Hatta Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfına ait yerin (Şuanda burada Toros Okulları bulunmakta) Tarsus Üniversitesine verilmesi yönünde tüzük değişikliğine gidilmiş ancak tüzük değişikliği yapılmasına rağmen bazı vakıf yöneticilerinin bu karardan gizli eller tarafından vazgeçirildiği iddiaları yazıldı ve bazı haber sitelerinde de paylaşıldı.
Yani Vakfın yerinde şuanda cüzi miktarda kirada oturan (yanılmıyorsak yıllık 90 bin TL) Toros Okulunun yönetim kadrosunun bu yerin Tarsus Üniversitesine verilmemesi yönünde lobi çalışmaları yaptığı ve bunu da şimdilik başardığı gözükmekte.
Bu sayede kısa sürede Tarsus’a gelmesi planlanan üniversite bölümleri gecikmeye girmiş ve Tarsus ciddi anlamda ekonomik açıdan da etkilenmiş durumdadır.
Şimdi Tarsus’un kaderiyle oynanan ve Üniversitenin ihtiyacı olan binanın Toros Okullarında kalması için mücadele içerisinde olan Nil Özveren Aşkın’ın Tarsus kamuoyuna hoş gösterilmesi için Tarsus İdman Yurdu yönetimine alınmasına Tarsus kamuoyu ne der bilemeyiz elbet.
Şimdilik medyaya düşen liste geri çekildi.
Bakalım yeniden yapılacak başkanlık seçiminde bu isim tekrar listede yer alacak mı bekleyip göreceğiz.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.