Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bir Başarıya Daha İmza Attı

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bir Başarıya Daha İmza Attı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çukurova Kalkınma Ajansı arasında Teknik Destek kapsamında sözleşme imzalandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çukurova Kalkınma Ajansı arasında Teknik Destek kapsamında sözleşme imzalandı.
Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çukurova Kalkınma Ajansı 2017 yılı 4. Dönem Teknik destek proje çağrısı kapsamında bir başarıya daha imza attı. 03.10.2017 tarihinde Çukurova kalkınma ajansı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan sözleşme ile İlçemizde görev yapan 15 Öğretmene STEM Eğitici eğitimi verileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Şimdiye kadar Çukurova Kalkınma Ajansı destek programlarından Tarsus yeterince faydalanamadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl ikinci projemizin de kabul edilmesinden dolayı çok büyük mutluluk yaşıyoruz.” dedi.
İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının önemine değinen Kalaycı “STEM, dünya üzerinde uygulanan ve öğrencilerin gelişim sürecinde teknoloji, bilim, mühendislik, sanat ve matematik alanlarının eş zamanlı gelişimlerini ön plana almış bir çalışmadır. STEM etkinliklerinin amacı, öğrencilerin dikkatini çekmek, merakını uyandırmak onların kabiliyetlerini açığa çıkarmaktır. STEM yaklaşımından en büyük beklenti ise, gelecekte ülke üretimine katkı sağlayacak bireylerin yetiştirilmesidir.” diyerek amaçlarının Tarsus’ta düşünen, yeni fikirler ortaya koyabilen, keşfederek ve uygulama yoluyla öğrenen öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyledi.
Farklı branşlardan 18 öğretmenin robotik kodlama eğitimini tamamlayarak sertifikaların aldıklarını ve kabul edilen bu proje ile 15 öğretmenin de STEM Eğitmen Eğitimi sertifikası alacağını söyleyen Mehmet Kalaycı, Tarsus’ta eğitim kalitesinin arttırılması için teknolojik gelişmeleri takip eden çalışma ve projelerin devam edeceğini vurguladı.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber