Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı

Türkiye Genelinde başvuru yapılan 3357 proje içinden ödül alan 106 projeden birisi Dedeler İlkokulunun “Topraktan Sana Hediye, Ayakların Üşümesin Diye” projesi oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.sini düzenlemiş olduğu "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında Türkiye Genelinde başvuru yapılan 3357 proje içinden ödül alan 106 projeden birisi Dedeler İlkokulunun “Topraktan Sana Hediye, Ayakların Üşümesin Diye” projesi oldu.
Ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından saha ziyaretine kalma başarısı gösteren Müdürlüğümüz Özel Büro Proje Birimi ve Dedeler İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Hatice Işık’ın projesi, 22-26 Mayıs 2017 tarihlerinde Bakanlık değerlendiricileri tarafından değerlendirilmesinin ardından bölgesel ödül almaya hak kazandı. Proje kapsamında öğrencilerin yetiştirdiği ürünlerle sandviç yapılıp satılarak, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ayakkabı alındı.
Başarısından ötürü Dedeler İlkokulunun idarecileri ve öğretmenlerini kutlayan Mehmet Kalaycı “Geçtiğimiz yıllarda sıfır olan proje sayısı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Özel Büro Proje Biriminin oluşturulmasıyla 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 26’ya çıktı. Bu projelerden üç tanesi saha ziyaretine kalma başarısı göstermişti. Yapılan değerlendirmelerden sonra Müdürlüğümüz Özel Büro Öğretmeni Hatice Işık'ın projesi bölgesel ödül almaya hak kazanmıştır. Ödülün kazanılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyor, bu ödülün Tarsus için farkındalık yaratmasını umuyorum.” dedi.
Kalaycı 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirterek en az 50 proje ve 20 saha ziyaretine ulaşarak daha büyük başarılara imza atmayı hedeflediklerini belirtti.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber