Tarsus Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Resim Sergisi Açtı

Tarsus Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Resim Sergisi Açtı

Resim Sergisinde ‘Müslüm Gürses’ Resmi Büyük İlgi Gördü
Tarsus’ta 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı çerçevesinde açılan yıl sonu karma resim sergisindeki Müslüm Gürses, hayranlığı dikkatlerden kaçmadı.
 
Tarsus Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergisi Tarsu AVM’de açıldı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Şube Müdürü Mustafa Anteplioğlu,  Atatürk Meslek  ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Lal, Eğitim Bir Tarsus Şube Başkanı Macid Meltem, okul müdürleri ve okul öğrencileri ile veliler katıldı.
 
Tarsus Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Lal, öğrencilerin sanat ile iç içe olmalarından dolayı son derece memnun olduğunun altını çizerek,  resim sergisinde yaklaşık 200 resimin bulunduğunu söyledi.
 
Tüm çocukların sosyal, duygusal, entelektüel ve kişisel gelişimleri için sanat aktivitelerine dahil edilmesi olmazsa olmazı olduğunun altını çizen Müdür Faruk Lal, “Çocuklar için sanat eğitiminin önemi çocukların insan doğasını daha iyi anlamalarını sağladığı için önemlidir. Çocuğun duyarlılığını geliştirir ve kendini başkasının yerine koyarak, empati yaparak düşünceli bir birey olmasına yardımcı olur. Başkalarının duygularına ve düşüncelerine saygı duymayı öğrenir” diye konuştu.
 
Lal’ın, konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve beraberindekiler, resim sergisinin açılışı gerçekleştirdiler.
 
Tarsus Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan karma resim sergisinde merhum sanatçı Müslüm Gürses’in porte yağlı boya çalışması büyük ilgi gördü..
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.