Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü "Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz"

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü "Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz"

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü "Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz"
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü yaptığı yazılı açıklamada;
 
“Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Türk Milleti’ni buhrandan ve emperyalist güçlerin ağından kurtaran, Türk gençliğini yüzyıllar sonrasına hazırlayan ve istikamet çizdiren büyük devlet adamıdır.
Kendisi, bilimin meşalesini alevlendirerek bu büyük milleti bu kutlu ışık altında toparlayan, dünyanın en ücra köşesinde olan soydaşlarımızın derdiyle dertlenen, vatan ve millet bilincini Büyük Türk Milleti’ne nakış nakış işleyen koca bir çınardır.
Hayatının her anında devletimizin bekası için gece uyumadan, gündüz yorulmadan çalışarak memleket toprağını ve insanını insan olduğu için seven, Türk dilinin gelişmesi için emek sarfeden yüce gönüllü Türklük sevdalısıdır.
Milletine ve tarihine olan borcunu savaş meydanlarında arslanlar gibi çarpışarak ve bu uğurda gazi olarak ödeyen Atatürk, bizler için yalnızca bir devlet adamı olmamış; kendisi aynı zamanda bir başkomutan, başöğretmen, demokrasimizin öncüsü, Türk Milliyetçiliği’nin yılmaz yıkılmaz iman kalesi olmuştur.
Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hakka yürüyüşünün 82’nci yıl dönümünde rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyor, fatihalar ile yad ediyorum.” dedi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.