Tarsus’ta Köklü Operasyonlar Bekliyorum

Tarsus’ta Köklü Operasyonlar Bekliyorum

Tarsus’ta Köklü Operasyonlar Bekliyorum
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ
Geçtiğimiz haftalarda da yazmıştım. Tarsus’un Kaymakamı, Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Müdürü değişti.
Uzun yıllardır Tarsus’ta yolunda gitmeyen işler vardı. Bu işlerin birçoğu siyasilerin daha doğrusu kendini yerelde iktidarın temsilcileri olarak görenler bu şehrin ileriye gitmesine engel olup durdular.
 
Zaman zaman Tarsus’ta yaşanan olumsuzlukları Ankara’ya bildirdiğimiz dönemler oldu. Haber ettiğimiz konuların birçoğuna anında müdahalede edildi. Zaten o müdahalelerde olmasaydı vay Tarsus’un haline.
Tarsus’ta birçok olumsuzlukların yaşandığı bilinir ancak konuların üzerine gidilmek yerine üzeri nasıl kapatırız peşine düşülür.
 
İktidar partisinin burada başarıyı yakalayamamasının tek sebebi de budur aslında. Çünkü iktidar partisini burada temsil edenlerin Tarsus’un sorunlarından çok kendi sorunlarıyla uğraşması Tarsus’a hep zarar verdi durdu.
Şimdi bu zararlar nasıl temizlenecek?
 
Aslında bu sorunun cevabı çok basit.
Yapılacak siyasi ve bürokratik operasyonlarla sorunların birçoğu çözüme kavuşacaktır.
Tarsus’un üzerindeki ölü toprağını atacak kadrolara ihtiyaç var. Yani enerji lazım. Bu enerjide değişimlerle olacaktır.
Mersin Milletvekillerinin ufak işlerle değil projelerle uğraşması halinde Tarsus daha da gelişecektir.
 
Bakın enerjisi ve insan sevgisi üst seviyede olan bir Kaymakam göreve başladı. Ben eminim ki Sayın Kaymakam Otcu kısa sürede Tarsus’u iyi tanıyacak ve varsa ortadaki pislikleri temizlemeye başlayacaktır. Ama benim korktuğum, bu pisliklerin üzerine giden bir Kaymakam’ın siyasi baskıyla şevkinin kırılmasına sebep verebilecek kişilerin olmasıdır.
Yeni gelen Başsavcımız da hem görüntüsüyle hem de konuşmalarıyla Tarsus’ta çok başarılara imza atacaktır diye düşünmekteyim.
Şimdi bu yazımı okuyanların birçoğu “yargıya müdahale olur mu? veya Kaymakam baskı altına alınabilir mi?” diye akıllarından geçirebilirler.
Ankara’nın pisliklerin kapatılmasından ziyade ortaya çıkmasından yana olduğu kanaatindeyim.
 
Bir pisliğin üzerinin örtülmesini isteyenlerin Ankara’ya gerekli yerlere bildirilmesi durumunda gerekenlerin yapılacağından da kuşkum yok.
15 Temmuz hain darbe girişiminden önceki durumları düşünecek olursak pisliklerin üzerini kapatmak yerine onları süpürmek ve gerekli tedbirleri almak en akılcı yol olsa gerek.
 
Sayın Lütfi Elvan’ın Tarsus’a ayrı bir önem verdiğini biliyorum. Ancak Sayın Elvan’ın üzerindeki yükü hafifletecek kadrolara ihtiyacı var. Çalışkan ve enerji dolu olan Sayın Elvan’nın Tarsus’a gerekli hamlelerle kısa sürede canlandıracağına inanmaktayım. Elbette bu canlanma için buradan gidecek olan temiz bilgiler ile gerçekleşir. Bu da Tarsus’taki siyasilerden ve bürokratlardan geçer.
 
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’ 2 Kasım günü, partisinin Uşak İl Başkanlığının Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada en akılda kalan kısım “Çok açık söylüyorum, AK Parti'yi bir geçim kapısı olarak görenler, AK Parti'nin bu büyük siyasi mücadelesi üzerinden kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur.” olmuştur.
 
Tabi bu konuşmayı kaç kişi can kulağıyla dinlemiştir bilemiyorum.
İşte bu konuşmanın Tarsus’ta da hayat bulup bulmayacağını en çok merak edenlerden biriyim.
İlerleyen günlerde köklü operasyonlar başlar ve Tarsus tekrar canlanmaya başlarsa o zaman bu konuşma Tarsus’ta da hayat bulmaya başlamış diye düşüneceğim.
İşte bunun için Sayın Lütfi Elvan gibi dürüst ve çalışkan insanları Tarsus’ta daha çok görmek istiyoruz.
 
Kaymakam, Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Müdürü ile başlayan değişimlerin sürmesi dileğiyle.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber