Tarsus'taki Sağlık Çalışanlarına Vahap Seçer'den Destek

Tarsus'taki Sağlık Çalışanlarına Vahap Seçer'den Destek

Tarsus'taki Sağlık Çalışanlarına Vahap Seçer'den Destek
Haber: Cemal DOLAŞMAZ
Gençlerin ve çocukların doğa ile uyum içerisinde bir arada yaşama duygusunu pekiştirmek, yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlamak amacıyla organize edilen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Çocuk Çalışma Grubu tarafından içeriği zenginleştirilen Tarsus Gençlik Kampı, Korona virüsü ile alakalı olarak sağlık çalışanların hizmetine sunulacak.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer “Sağlık çalışanlarımız içerisinde bulundukları riski evde sevdiklerine taşımamak için büyük çaba harcamaktalar ve bu konuda da büyük üzüntü duymaktalar. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’de Macit Özcan Spor Kompleksi yerleşkesindeki tesisi kısa sürede hazırlayıp sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunduk. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak gücümüzün yettiğince bu sürecin atlatılması için çalışıyoruz.
Tarsus’ta da bilindiği üzere bir tesisimiz bulunmakta. Gençlerimiz ve çocuklarımız için kullandığımız bu tesisi şu süreçte sağlık çalışanlarımıza sunmayı uygun bulduk. Konuyla alakalı arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Çok kısa süre içerisinde bu yerimizi sağlık çalışanlarının kalacağı bir hale getireceğiz. Tüm eksikleri Belediyemiz tarafından karşılanacak tesisimizde kalmak isteyen sağlık çalışanlarımızı ağırlayacağız. Bu günlerde sürecin en ağır yükünü taşıyan sağlık çalışanlarımızın hakları ödenmez. Mersin’in diğer ilçelerinde de Büyükşehir Belediyemizin imkanları ölçüsünde bu ve buna benzer hizmetlerimiz devam ediyor ve etmeye de devam edecek. İnanıyorum ki elbirliği ile bu süreci atlatacağız ve yine birbirimize sımsıkı sarılacağımız günleri hep beraber karşılayacağız.
Vatandaşlarımızın mümkün olduğunca evden çıkmamalarını rica ediyorum.” dedi.
Tarsus Gençlik Kampında 18 bungalov ev bulunmakta.
 


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.