“Üreticilerimize Destek Sağlıyoruz, Yörük Kardeşlerimize Işık Oluyoruz”

“Üreticilerimize Destek Sağlıyoruz, Yörük Kardeşlerimize Işık Oluyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hizmet gezilerini Tarsus İlçesi ile sürdürdü.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hizmet gezilerini Tarsus İlçesi ile sürdürdü. Tarsuslu muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelen Başkan Kocamaz, daha sonra düzenlenen törenle Tarsuslu üreticilere fidan ve Yörüklere güneş paneli dağıtımı gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen törenle Tarsuslu üreticiye ve Yörüklere fidan ve güneş paneli dağıtımı gerçekleştiren Başkan Kocamaz, törende yaptığı konuşmasında “Üreticilerimize zeytin, ceviz, lavanta, zeytin, nergis soğanı, arı kovanı desteği sağlıyoruz. Torosların tepesinde gaz lambası ile hayatını sürdürmeye çalışan, Yörük kardeşlerimize güneş panelleri ile ışık olmaya çalışıyoruz” dedi.
Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen Üreticilere Fidan ve Panel Dağıtımı Töreni’ne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda üretici katıldı.
Başkan Kocamaz, “Türkiye’deki 30 Büyükşehir içerisinde bir farkındalık yarattık”
Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz törende yaptığı konuşmasında,“Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 30 Mart 2014’ten itibaren Türkiye’deki 30 Büyükşehir içerisinde bir farkındalık yarattık. Geçen 57 aylık süre içerisinde tarım konusunda üreticilerimize, hayvancılıkla uğraşan hemşerilerimize çok büyük destekler verdik. Mersin geneline baktığınızda yaklaşık 550 km su borusu dağıttık. Birçok susuz bölgelerimiz artık suya kavuşmuş durumda. Bunlar yıllar öncesinden yapılması gereken hizmetler. Geçmişte özel idare tarafından yapılamayan işler Büyükşehir Belediyesi marifeti ile yapıldı”  dedi.
“Yörük kardeşlerimize güneş panelleri ile ışık olmaya çalışıyoruz”
Başkan Kocamaz, Mersinli üreticilere her anlamda ve her alanda destek verdiklerini ve sorunların çözümü noktasında üreticinin yanında olduklarını ifade ederek, “Üreticilerimizi önce eğitip, bilinçlendiriyoruz, daha sonra da zeytin, ceviz, lavanta, nergis soğanı, arı kovanı desteği sağlıyoruz. Torosların tepesinde gaz lambası ile hayatını sürdürmeye çalışan, dünyadan adeta kopmuş vaziyette ki Yörük kardeşlerimize bu güneş panelleri ile ışık olmaya çalışıyoruz. Geçmişte o çadırların içerisinde insanların dünyadan çok fazla haberi yoktu. Ama şimdi güneş panelleri ile televizyon seyredebiliyorlar. Daha sağlıklı bir hayat sürdürme şeklinde üretimlerine devam ediyorlar. Tabi ki keşke bütçemiz çok daha fazla olsa da daha fazla hizmet üretebilsek” diye belirtti. 
“Çeyrek asırlık hizmet süremizde daima vatandaşımızı düşündük”
Görev yaptıkları süre boyunca vatandaş odaklı çalıştıklarını ifade eden Başkan Kocamaz,“Bizim 25 yıllık görev süremiz boyunca hizmetten ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmaktan başka herhangi bir düşüncemiz olmadı, olamaz. Onların huzurunu, mutluluğunu artırmak, beklentilerine cevap verebilmek için mücadele ettik. Hizmet ettiğimiz bölgede insanlarımızın dualarını, desteklerini aldık. Her dönemde oyumuzu biraz daha arttırdık. Bizim olduğumuz yerde sadece sevgi, saygı, barış kardeşlik ve hoşgörü olur. Bugün geldiğimiz noktada tüm Mersin’in talebi doğrultusunda görevimize devam ediyoruz ve inşallah 31 Mart’tan sonra da devam edeceğiz. Bizim Allah’tan başka kimseden korkacak durumumuz yok. Bizim yüklendiğimiz vebalin altından kalkabilmek, Allah’a vereceğimiz hesabı en iyi şekilde verebilmek için mücadele ediyoruz.  Bundan sonra da aynı minvalde çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan törende Tarsuslu üreticiye yüzde 50 hibe ile 1200 adet ceviz fidanı ve yine yüzde 50 hibe ile 12 bin 586 adet zeytin fidanı dağıtımı yapılırken, 25 bin adet lavanta fidesi dağıtımı gerçekleştirildi. ‘Güneş Paneli Desteği Projesi’ kapsamında ise Yörüklere yüzde 25 üretici katkılı, 62 adet güneş paneli dağıtıldı. Fide, fidan ve güneş paneli dağıtım töreni sonrası Başkan Kocamaz’ın annesi merhum Hacı Lütfiye Kocamaz için Tarsus Hacı Lütfiye Kocamaz Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.