Vakıflar Genel Müdürü'nden Açıklama

Vakıflar Genel Müdürü'nden Açıklama


Vakıfflar Genel Müdürü Dr.Adnan Ertem'den son dakika açıklaması.

Tarsus Merhaba'da yayınlanan "Tarsus Üniversitesine Bağış Yapma Konusunda Geri Adım Atmak mı İstiyorlar?" haberinin ardından Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu adına Başkan F.Fevzi Ediz imzasıyla bir açıklama yapmış ve topu Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne atmıştı.

Haberin gündeme gelmesinin ardından Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürü Dr.Adnan Ertem, resmi twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak, Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı'nın konuyla ilgili "Bahaneye sığındığını" kaydetti.

Genel Müdür Dr.Adnan Ertem, " Vakıflar Genel Müdürlüğünün görüş yazısında, hiç bir yoruma açık kapı bırakmadan, taşınmazın üniversiteye bağış yapılması kararının vakıf senedinin 4/Ö maddesi hükmüne uygun olduğu açık bir şekilde belirtilmiştir.

Vakıf yararından kasıt vakfın senedinde belirtilen amaçlar doğrultusunda hareket etmesidir. Amacına uygun hareket etmeyen bir vakfın, vakıf yararına faaliyet gösterdiği iddiasında hiç kimse bulunamaz.

Bu açık görüşe rağmen üniversiteye bağış yapılması için önünde hiç bir engel kalmayan vakıf yönetim organının bağışlama iradesinden vazgeçmesi, bir bahaneye sığınmaktan öte bir durum değildir. Yönetimin yapması gereken bu bağışlama işlemini üniversite lehine sonuçlandırmaktır." diye konuştu.

Ertem'in bu açıklamasıyla vakfa ait binanın üniversiteye bağışlanmasında hiçbir yasal engel bulunmadığı açıkça görülüyor. Bakalım Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı konuyla ilgili bir açıklama yapacak mı?

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.