Vali Su Çamlıyayla İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Su Çamlıyayla İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Ali İhsan Su Çamlıyayla ilçesini ziyaret ederek inceleme ve temaslarda bulundu.
Vali Ali İhsan Su Çamlıyayla ilçesini ziyaret ederek inceleme ve temaslarda bulundu.
 
İlk olarak ‘Kadıncık Vadisi Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’ içerisinde bulunan Bahçe Alabalık Üretme İstasyonunu ziyaret eden Vali Su’ya Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Erdem İsmetoğlu, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Doğa Koruma Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, il ve ilçe protokolü eşlik etti.
 
2019 yılı içerisinde toplam 1 milyon 750 bin adet yavru alabalık üretilen tesisi gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su ve beraberindekiler ardından “Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması” projesi kapsamında tesiste üretimi gerçekleştirilen 5 bin adet yavru alabalığı suya bıraktı.
 
Bahçe Alabalık Üretme İstasyonu gezisini tamamlayan Vali Su, ilçe merkezine gelerek inceleme ve temaslarına burada devam etti. Çamlıyayla Kaymakamı Resul Kahramanı makamında ziyaret eden Vali Ali İhsan Su beraberinde il ve ilçe protokolü ile birlikte yenileme projesi çalışmaları devam eden Çamlıyayla Kalesi ve Av Evi’ni gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
İnceleme gezilerini tamamlayan Vali Su kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla da bir araya geldi. Vali Su’nun Çamlıyayla ilçe gezisi, bol bol sohbet ettiği vatandaş ve esnafın sorun ve taleplerini dinlemesinin ardından sona erdi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber