Vali Su, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu

Vali Su, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu

Vali Ali İhsan Su, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat sahasında incelemelerde bulundu.
Vali Ali İhsan Su, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat sahasında incelemelerde bulundu.
 
Vali Ali İhsan Su’ya incelemeler esnasında İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Hasan Basri Uçar, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbekve yüklenici firma yetkilileri de eşlik etti.
 
Çukurova Bölgesel Havalimanının altyapı inşaatları ile ilgili olarak gerçekleştirilen inceleme gezisinde;ilk olarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Ali İhsan Su burada yaptığı açıklamada; havalimanı inşaatında çalışmaların giderek artan bir ivmeyle sürdüğünü ifade etti.
 
Konuşmasının devamında inşaat alanında devam eden çalışmalara değinen Vali Su, ana pistin %70’inin tamamlandığını, kalan %30’luk kısmının ise en geç nisan ayı içerisinde tamamlanacağını kaydetti. Çalışmaları devam eden üst yapı inşaatının da hızlı bir şekilde tamamlanacağını belirten Vali Su,Çukurova Bölgesel Havalimanının hizmete girdiğinde ülkemizin en büyük ikinci havaalanı olacağını ve Mersin ile Çukurova Bölgesi’ne birçok açıdan değer katacağını belirtti.
 
Vali Ali İhsan Su’nun, yetkililerden bilgi alarakinşaat sahasında incelemelerde bulunmasının ardından ziyaret sona erdi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.
Mersin Haber