Vali Su, Mescid-i Aksa Camii Temel Atma Törenine Katıldı

Vali Su, Mescid-i Aksa Camii Temel Atma Törenine Katıldı

Mescid-i Aksa Camii Temel Atma Töreni, Vali Ali İhsan Su’nun katılımı ile gerçekleştirildi.
Mescid-i Aksa Camii Temel Atma Töreni, Vali Ali İhsan Su’nun katılımı ile gerçekleştirildi.
Mezitli Yeni Mahallede gerçekleştirilen temel atma törenine Vali Su’nun yanı sıra Mezitli Kaymakamı Emin Sait Karahaliloğlu, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile vatandaşlar katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Vali Su; camilerin dil, ırk, renk, cinsiyet ve sosyal statü gözetmeksizin tüm inananların tam bir eşitlik içerisinde Allah’ın huzuruna çıkmak için buluştuğu, dinimizce mukaddes mekanlar olduğuna dikkat çekerek, Milletimizin başta Anadolu olmak üzere dünyanın dört bir yanında şaheser olarak nitelendirebilecek camiler ile ilim ve irfan yuvası olan külliyeler inşa ettiğini söyledi.
Konuşmasının devamında manevi huzurun, dini ve beşeri ilimlerin, sosyal yardımlaşmanın, toplumsal barışın, adalet ve hakkaniyet duygularının geliştiği, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği mekanlar olan camilerin toplumumuz açısından çok önemli ve kutsal mekanlar olduğunu dile getiren Vali Ali İhsan Su, bu nedenle Milletimizin de Peygamberimizin ve şanlı ecdadımızın izinden giderek camiler inşa etme gayreti içerisinde bulunduğunu ifade etti. Vali Su, sözlerini bu cami inşaatında maddi manevi emeği geçenlere teşekkür ederek noktaladı.
Mezitli Kaymakamı Emin Sait Karahaliloğlu, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve İlçe Müftüsü Süleyman Şahin ve Yeni Mahalle Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Adnan Aydın’ın da birer konuşma yaptığı Temel Atma Töreni, İl Müftüsü Coşkun’un okuduğu dualar eşliğinde Vali Su ve beraberindekilerin temele ilk harcı atmasının ardından sona erdi.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber