İSTEYEN YALAKA DESİN


Cemal DOLAŞMAZ
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can seçildiği günden beri Tarsus’ta vatandaşlarla iç içe olmak için çaba harcayan bir kişi.
Belediye Başkanı olmadan önce yaşantısı ne ise aynı şekilde devam eden bir yaşantısı var Sayın Can’ın.
Vatan sevdasını dile getirmeye gerek yok. O vatanı için şehit olanlara sahip çıkmış her şehit ailesine birer ev vermiş, her kurban bayramında da vatan için kurban olan şehitlerimizi unutmayıp, onların ailelerine Kurbanlıklarını göndererek takdir toplamıştır.
İçinizde Tarsus Belediyesini zaman zaman eleştirenler olabilir. Bir yerde bir eksiklik görmüş olabilirsiniz. Görevini iyi yapmayan bir personel olabilir. Bunlar her belediyede olabilecek şeyler.
Bakınız bu konuda da Başkan Can, her şeyden haberdar olmak için Belediye Whatsapp hattını kurmuştur. Vatandaşlarımızın elinde akıllı cep telefonları bulunmakta eksik ve hatalı bir şeyi gördüklerinde bu hattı kullanarak ulaştırabilirler. Aynı şekilde Mersin Büyükşehir Belediyesi de bu uygulamayı kullanmakta.
Biz vatandaş olarak önce sorunu ulaştırmasını öğrenmeliyiz. Sorun ulaşmış ve yapılmamışsa o zaman eleştirimizi elbette yapabiliriz.
Geçenlerde arkadaşımın biri bir otobüs durağından bir resim gönderdi. Yerde çekirdek kabukları atılmış tam bir pislik içerisindeydi. Şimdi önce bunu yapan insanları eleştirmek gerekmez mi? Biz insan olarak temizliğe önem vermezsek Belediye nereye yetişsin.
Bakınız, Tarsus Belediye Başkanına her yerde ulaşma imkanı var. Adam geziyor. Makamında çakılı kalmıyor. Hafta sonu çocuklarına ailesine ayıracağı zamanı dahi vatandaşına ayırıyor.
Projesi olan kim varsa gelip kapımızı çalsın diyor. Siyasi görüşüne bakmaksızın herkesi çağırıyor.
Şuan güneş enerjisinden para kazanmak üzere olan bir Tarsus Belediyesi var. Bu projeyi kimse hafife almasın lütfen. Belediyenin kendi elektriğini üretmesi demek elektriğe harcayacağı parayı başka hizmetlere akıtması demek.
Bazı köy olan mahallelerimizde zaman zaman susuzluk problemi şikayetleri geldiği söyleniyor. Bu konuda kimse kesilen elektriklerden dolayı suyu pompalayan motorların çalışmadığını bilmiyor. Bu konu MESKİ’yi ilgilendiren bir konu ancak bu sorunların çözülmesinde her iki belediye de üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor. Elektrik kesintilerine karşı jeneratörler alarak vatandaşların mağdur olmamalarının sağlanacağı biliniyor.
Lütfen bir sorunla karşılaştığımız zaman hemen eleştiriye başlamayalım. Önce izlenmesi gereken yolları izleyelim. Yani ulaşacağımız yetkiliye ulaşalım.
Vatandaş olmanın temeli zaten bu değil mi?
Daha yazacak çok şey var aslında. Zaten bu yazdıklarımdan dolayı birçok kişi yalakalık yapmış diyecek. Varsın desinler. Gerçekleri görüp vatandaşlık görevini yerine getirmeyenler her türlü eleştiriyi zaten yapacaklardır.
 

Yazarın Diğer Makaleleri

Yazarın Tüm Yazıları »

Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: hilmidolasmaz@mynet.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

Haberler

Mersin Haber

Tarsus Haber