Ateşin, Şeytanın Çocuklarına ve Sevicilerine Prim Verdirmeyeceğiz

Ateşin, Şeytanın Çocuklarına ve Sevicilerine Prim Verdirmeyeceğiz

Ateşin, Şeytanın Çocuklarına Ve Sevicilerine Prim Verdirmeyeceğiz
Yangın Vicdanınızı da Yok Etmiş..
Yangınların başladığı ilk günlerde Odatv bir haberle sabataj iddiasına pencere açtı. 29.07 tarihli haberde terör örgütü PKKnın ve onun oluşumu olan ateşin çocuklarının üstlendiği eylemleri tek tek sıralayarak dikkati bir noktaya çekti. Üstelik PKK yayın organlarını da kaynak gösterdi.
‘Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin’ korosu fırsat bu fırsat diyerek uçaktı, helikopterdi, THK, Saray vs derken ipin ucunu kaçırarak ‘orman arazilerini turizmcilere peşkeş çekecekler kendileri yaptı’ya bile getirdiler. Getirdiler ama bir kez olsun terör örgütüne laf etmediler. Lanetlemediler..
Bu arada terör örgütü PKK’nın uzantısı a. Çocukları sosyal medya hesaplarından sabotaj saldırılarının sorumluluğunu üstlendi. Mesajın sonu şöyle ‘Türk rejimi başka bir dil anlamadığına göre ateş seliyle onları dize getirme zamanı geldi.’
Asıl bomba ise Can Dündar’ın devreye girmesi ve sosyal medya mesajlarının silinmesi oldu. Can Dündar bilindiği üzere firar..
Dündar ‘tam da iktidar acz içinde köşeye sıkışmış, AKP konvoyu yangın mağdurlarına çay fırlatıp oradan sıvışmıştı. Yangın Saray’a yaklaşırken bu “açıklama”, imdada yetişti. Rüzgar yön değiştirir şimdi..’ açıklamasını yapınca.. Durumdan vazife çıkaran aynı oluşumun parçası, mental ittifakın ortağı örgüt twitlerini sildi!
Neden? Çünkü mesele ağaç, orman, 8 vatan evladının binlerce canlının ölmesi değil.. yangını çıkaranlar ve onların yakalanması hiç değil!. Mesele Cumhur ittifakının gitmesi.. başkanlık rejiminin bertaraf olması.. Erdoğan’ın bir şekilde tepetaklak olması. Gerisi önemli değil.
Anlaşılan o ki eski kominist taktiği olan anarşizmden faydalanma, kaostan pay çıkarma stratejisini yeniden hortlatmışlar çaresizlikten. Halkın oyları zaten hikaye bu zevatlar için.
Haa güme gitmesin, Soner Yalçın Sözcü’de yazılarına ‘Bazen durulur’ diyerek ara verdi. Hayırdır, bu yangın ortasında neyin durgunluğu bu? Rüzgar tersine döner diyerek mi durdu kalem?
Ben yine de Soner Yalçın’ın Sol’a ve bağnaz muhalefete sitem ederek kaleme aldığı geçen sene ki yazısını alta bırakıyorum. Hatay yangınlarından sonra kaleme alınan yazıyı dikkatle ve ibretle okumanızı tavsiye ederim.
Bu da hain terör örgütünün yangınlarla ilgili dile getirdiği yıllarca evvel orta konulan bakış açısı ‘Silahımız tükenir, sayımız azalırsa Bodrum'a gider yatlarını yakarız. Antalya'ya iner seralarını yakarız. İstanbul'a çıkar arabalarını yakarız. İzmir'e ulaşır ormanlarını yakarız.' Şemdin Sakık
Ateşin, şeytanın çocuklarına ve sevicilerine prim verdirmeyeceğiz.. yeter ki yakılan arazilerimizin ranta çevrilmesine izin vermeyelim, şatafata geçit vermeyelim, kibirli yanlarımızı törpüleyelim, ötekileştirmeyelim ve gereksiz çay/kahve muhabbetine girmeyelim!


İşte Soner Yalçın'ın o yazısının Linki;
https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/soner-yalcin/zalimin-carki-6078157/amp/
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.