Bozdoğan İçin İstifa mı Yoksa İhraç Çanları mı Çalacak?

Bozdoğan İçin İstifa mı Yoksa İhraç Çanları mı Çalacak?

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın katıldığı bir tv programında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve CHP İlçe Başkanı Ozan Varal ve yönetim kurulunu sert bir şekilde eleştirmesi CHP camiasında hoş karşılanmadı.
Bir Belediye Başkanının kendi partisinin Büyükşehir Belediye Başkanını ve İlçe Başkanını bu şekilde mikrofonlar karşısında eleştirmesinin doğru olmadığını dile getiren partililer “Bu konuya artık CHP Genel Merkezi bir çare bulmalı. Partiyle alakalı birçok konuda teşkilatıyla hareket etmeyen bir belediye başkanıyla karşı karşıyayız. Belediye Meclis Toplantıları öncesinde bile İlçe Başkanı ve meclis üyeleriyle bir araya gelmeyen bir belediye başkanı var. Büyükşehir Belediye Başkanı Tarsus’a geldiğinde ortadan kaybolan bir belediye başkanımız var. Milletvekilleri geldiğinde ortada olmayan bir belediye başkanımız var. İlçe teşkilatının düzenlediği ve her seferinde davet edildiği halde hiçbir köy programına katılmayan bir belediye başkanımız var. Önüne mikrofon konulduğunda kendi partisinin büyükşehir belediye başkanını ve ilçe başkanını adeta bombalayan bir belediye başkanımız var. Bu varlar saymakla bitmez. Tamamen parti tüzüğüne ters hareket eden bir belediye başkanımız var kısaca. Bunun karşısında konuların masada konuşulup çözüleceğine inanan bir teşkilat yapısı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer var. Bu konuda artık CHP Genel Merkezi gereken çalışmayı yapsın ve CHP Tarsus’ta rahatlasın. Şehir gerginlikten patlamak üzere. Bu kadar çok olumsuzluk karşısında disiplin soruşturması başlamayacaksa ne zaman başlayacak?” ifadelerini kullanmaktalar.
 
Katıldığı programda Bozdoğan neler söylemişti bir hatırlayalım!
 
Bozdoğan; “Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi’nin İller Bankasından parasını kestirdi. Dava açtık, durdurduk. Paramızı geri aldık. Yani bunlar masada oturup, konuşulacak ve hallolacak işler. Ama bunun bu aşamaya gelmesinde kim ne yapıyor, kimin ne kârı var, ne amacı var, kimin gelecekle ilgili siyasi hesapları var beni onlar ilgilendirmez. Beni sadece tek bir şey ilgilendirir; Tarsus’un hakkı! Tarsuslunun hakkına birisi göz koyuyorsa ben bunu affetmem. Ha benim paramı, pulumu alsın önemli değil, ama bu Tarsus’un hakkı olan bir şey ya. İller Bankası’ndan sen Tarsus Belediyesi’nin parasını kestireceksin. E hak ettin mi bunu? Hak etmedin. Öyle bir hakkın da yok. Mahkeme ne karar verdi? Hayır, alamazsın dedi. Durdurdu ve o parayı geri verdirtti. Nerede görülmüş bir CHP’li belediyenin başka bir CHP’li belediyenin parasını kestirtmek için İller Bankası’na şikâyet ettiği? Üstelik de haksız olduğu bir konuda. Yanlış olan şeyler çok fazla.”
 
Konuşmasının devamında;
 
“Bir ilçe teşkilatı, birilerine biat ediyorsa biz de bazı şeyleri anlatamıyoruz. Önce o teşkilatın yönetim kuruluyla hepsinin kendini düzeltmesi lazım, çekidüzen vermesi lazım. Çünkü kaybeden maalesef halk oluyor, gariban insanlar oluyor. Sosyal medyaya bir bakın, bir sürü güzel şey oluyor Tarsus Belediyesi eliyle. Kaç tanesini hangi yönetici paylaşmış bakın. Ticaret peşinde koşacaklarsa ilçe başkanlığı yapmasınlar. 5-6 yerden maaş alacaklarsa yapmasınlar. Sadece kendi nüfusuna prim yaptıracaksa, yapmasınlar.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 05320522792 - 05339699696
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: Eski Ömerli mh. 1304 sk 32/A Tarsus

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.