Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü “NUTUK” Dağıtımını Uygun Bulmadı

Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü “NUTUK” Dağıtımını Uygun Bulmadı

Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal, Çamlıyayla Ülkü Ocakları tarafından dağıtılmak istenen “NUTUK” kitabının dağıtılmasına müsaade etmedi.
Çamlıyayla Ülkü Ocakları tarafından okul çağındaki gençlerin faydalanması için Atatürk’ün “NUTUK” kitabının dağıtmak için Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazıyla müracaatta bulundu.
Yapılan müracaatı inceleyen İlçe Müdürü Mustafa Bakkal dağıtımın yapılamayacağını Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanlığına resmi bir yazıyla tebliğ etti.
Ayrıca Çamlıyayla Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı sosyal medya hesabından da bir açıklama yapıldı.
Yapılan açıklamada;
“Bir sosyal medya hesabından "Müdürlüğümüze ait resmi yazının üstü kapatılarak", "Çamlıyayla'da Ülkü Ocakları tarafından gençlere dağıtılmak istenen NUTUK kitabına Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gençlere kötü örnek olacak resmi ve sözleri nedeniyle izin verilmediği" şeklinde yapılan paylaşım kesinlikle gerçek dışıdır. Mavi Çatı Yayınları tarafından baskısı yapılan kitabın içeriği gerçek NUTUK'tan tamamen uzaklaştırıldığı gibi komisyonumuzca olumsuz örnek oluşturacağı kabul edilen " Mustafa Kemal ATATÜRK'ün elinde sigara bulunan" fotoğrafı da orijinal NUTUK'ta yer almamaktadır. Kitapta ayrıca siyasi bir simge olarak Ülkü Ocakları kaşesi de yer almaktadır. Söz konusu kitap ilkokuldan liseye kadar tüm kademelerde öğrencilere dağıtılmak istenmiştir. Orijinalinden değiştirilmiş, gerçek Nutuk'tan farklı olan, öğrencilerin gelişim seviyesine uygun olmayan söz konusu kitabın öğrencilere dağıtılmasına izin verilmesi mevcut anayasa, kanun ve yönetmeliklere göre suç oluşturacağından kitabın dağıtılması komisyonumuzca uygun görülmemiştir. Resmi yazının aslı aşağıdadır. 
Kamuoyuna saygıyla duyulur.”
İfadeleri kullanıldı.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.