Cesim Ercik Ne İşe Yarıyor?

Cesim Ercik Ne İşe Yarıyor?

Özellikle Lütfi Elvan’ın Hazine ve Maliye Bakanı olduktan sonra Mersin Büyük bir boşluğa düştü.
Haber-Yorum: Cemal DOLAŞMAZ
Ak Parti Mersin bölgesinde Lütfi Elvan sayesinde bir nebzede olsa ayakta tutunmaya çalışıyordu.
Geçmiş zamanlarda da yazmıştım. Elbette bir tek Lütfi Elvan’ın tek başına Mersin’i ayağa kaldırması mümkün değildi.
Bir İl Başkanı var Mersin’de. İki telefon taşıyormuş. Bir tanesinin numarasını herkese dağıtmış. Diğer numara sınırlı kişilerde mevcut. Herkese dağıttığı numarayı arayan olursa boş yere uğraşmasın. Bir numara yapıp her arayanı direk meşgule atıyor. Çok gerekli biriyse geri dönüş yapılıyor. Çok salladığı biri değilse veya tanınmayan bir numaraysa zaten boş yere beklemeyin. Ne açılıyor telefon ne de geri dönüş yapılıyor.
Hani Sayın Cumhurbaşkanı “Her vatandaşın telefonuna çıkın. O anda bakamıyorsanız mutlaka dönün” diye il başkanları toplantısında söylüyor ya. İşte o Mersin İl Başkanı Sayın Cesim Ercik’i hiç ilgilendirmiyor sanırım.
Sizin anlayacağınız Sayın Cumhurbaşkanı’nın söylediği Ercik’in bir kulağından girip diğer kulağından çıkıyor sanırım.
Birçok ilçede yapılacak bir sürü işler var. Yapılacak işlerin birçoğu bürokraside bekliyor. Bürokrasi engeli çıkartan bürokratların kellesi gitmeli ki işler yürüsün vevatandaş memnun olsun. Ama nedense bu bürokratların siyasi açıdan değerlendirmesi de bir sebepten dolayı Cesim Ercik’in keyfine kalmış gibi gözükmekte. İlçe Başkanları koşmak istiyor ama elleri kolları bağlanmış durumda.
Bir de Tarsus’un gözbebeği (!) bir iktidar milletvekilimiz var. Sosyal medyada biri yanlışlıkla bu gözbebeğimiz(!) milletvekilimize azcık eleştiri yapsın. Senmisin bunu yapan. Hele bir de bunu yapan devlete bağlı bir yerde çalışıyorsa vayy haline. Adam bunlarla uğraşmaktan vekillik yapamıyor.
Allah'tan yeni göreve getirilen Aile Bakanı geçmişte, gözbebeğimiz (!) vekilimiz hakkında birşey yazmamış(!)
Vallahi kadıncağızı Bakan yaptırmamak için elinden geleni yapardı.
Bir de milletvekillerinin karnesini kim nasıl değerlendiriyor çok merak ediyorum. Bu gözbebeğimiz (!) vekilimiz TBMM Genel Kurulunda o kadar çok söz alıyor olacak ki buna göre karnesi hep iyi mi gözüküyor acaba?
Tarsus’a bir Allah’ın kulu Ak Parti Genel Merkezinden gelip bir dolaşsa da gerçeklerle yüzleşse keşke. Ama öyle körler sağırlar birbirini ağılamayacak.
Zaten şuanda Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük kaybı, sahadaki detayları tam olarak kendisine söyleyen kimse yok sanırım.
Anlayacağınız Lütfi Elvan sırtına büyük bir yük aldı. Ateşten gömleği giydi. Mersin’deki Ak Partinin başında duran İl Başkanı da Mersin’in sorunlarıyla ilgilenemiyor.
Lütfi Elvan gitti Mersin öksüz kaldı.
Bu durumda kimsenin umurunda mı sizce?
Bence değil.
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ta Mersin Büyükşehir Belediyesine aday adayı olmaya hazırlanıyor.
Sayın Gültak;
Sizdeki o basın müdürünüz ve Mersin İl Başkanınız var olduğu sürece boşa kürek çekmeyin derim.
Allah şimdiden yardımcınız olsun.
Vesselam.
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.