Hasan Yıldırım: Daha Çok Üretmemiz Gerekiyor

Hasan Yıldırım: Daha Çok Üretmemiz Gerekiyor

Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, Türkiye’nin 6 Şubat tarihinde karanlık bir güne uyandığını ifade ederek, ‘Depremin yaralarını hep birlikte sarmamız gerekiyor’ dedi.
45 Bin 968 Kişinin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş depreminin birinci ayında yazılı bir açıklama yapan Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, ‘Ülke olarak acımız çok büyük. 6 Şubat sabahında yaşanan deprem felaketinden dolayı hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemiz böylesine zor bir süreçten geçerken, iş dünyasının sorumluluğu da fazlasıyla arttı. Sanayiciler istihdam sayılarını yukarıya çekecek yeni yatırımlar yaparak ellerini taşın altına koymalılar. Aynı zamanda üretim hatlarını susturmayarak hem istihdam, hem de ihracat rakamlarını yukarıya çekerek ülke ekonomisine katkı sunmak zorundayız’ dedi.
 
Depremden etkilenen illerin yeniden ayağa kalkacağı güne kadar tüm Türkiye’nin bu sorumluluğa ortak olması gerektiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, ‘Depremzede vatandaşlarımızın yaşamlarını sürdürebilmeleri adına devletin verdiği desteklerin yanı sıra özel sektör de özellikle istihdam konusunda üzerine düşeni yapmalı ve depremzedelere öncelik vermeli. İstihdam seferberliğine her firma kendi çapında katkı sunmalı. Bununla ilgili Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu ve il valilikleri çalışmalar başlatmalı. Biz de Yılbor Boru olarak bu konuda üzerime düşeni yapmaya hazırız’ dedi.  
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 05320522792 - 05339699696
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: Eski Ömerli mh. 1304 sk 32/A Tarsus

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.