Mustafa Güçyetmez'den Zehir Zemberek Açıklama

Mustafa Güçyetmez'den Zehir Zemberek Açıklama

Tarsus Tenekeciler, İnşaat Malzemeleri İmalat ve Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez resmen patladı.

2022 yılında yapılacak olan Mersin Esnaf Odaları Birliğinin seçimlerinde hiçbir listede yer almayacağını sosyal medya hesabından duyuran Güçyetmez, “Aylık 4 bin TL huzur hakkı alıyorum diye yapılan yanlışlara göz yumarsam kendime hakaret etmiş olurum” ifadelerini kullandı.
 
İşte Mustafa Güçyetmez’in o paylaşımı;
“Buradan deklere ediyorum 2022 Mayıs ayında yapılacak Mersin Esnaf Odaları Birliğinin seçimlerinde hiçbir listede yer almayacağımı şimdiden belirtmek istiyorum. Yönetim kurulu olarak bize esnaf temsilcilerinin oyuyla emanet edilen burada benim için paradan önce onur, şeref, namus, haysiyet gelir. Aylık 4000 TL. huzur hakkı alıyorum diye yapılan yanlışlara göz yumarsam kendime hakaret etmiş olurdum. Yönetim ve denetim kurulunun 3 yıldır mücadelemize rağmen başkan tarafından hesap, kitap, belge gösterilmediği bu kuruma müfettiş istemek artık şart olmuştu, bizde gereğini yaparak müfettiş istedik, müfettişler geldi, şimdi raporlarını bekliyoruz. Umarım adaletli bir rapor gelir. Ama maalesef  şunu üzülerek gördüm ki biz emanete hakkıyla sahip çıkmaya çalışırken bazı oda başkanları 4000 TL.maaş alabilmek için mevcut kişiye yalakalık yapmaya, tüm yanlışları anlatmamıza rağmen görmemeye, bana para gelsin de başkan ne yaparsa yapsın mantığıyla listesine girme yarışına girmişlerdir. Esnaflarımız adına utanç duyulacak bir durumdan vazife çıkaran bu başkanları da tarihte yönetim kurulu üyeleri de, kendi üyeleri de affetmeyecektir.”
 
Mustafa Güçyetmez’in bu paylaşımının ardından gözler Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Talat Dinçer’e çevrildi.
Güçyetmez’in iddialarına ne cevap verilecek?
Tarsus’taki diğer Oda Başkanları bu konuda neler düşünüyor?
 
Mustafa Güçyetmez’in başka bir paylaşımında;
“Mersin esnaf Odaları Birliği Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerine soruyorum;
Görev yaptığınız sürede Birliğin gelir ve giderleri hakkında belge gördünüz mü?
Birliğin kasada ne kadar parası var bilgi sahibi misiniz?
Esnafların oylarıyla Size emanet ettiği kurumun hak ve menfaatlerini koruyor musunuz?
Yoksa aldığınız yüksek huzur hakkının hatırına bazı iddiaları görmezden mi geliyorsunuz? Kamuoyu ve Esnaf açıklama bekliyor.”
 
Tarsus esnafının da bu soruları merak ettiği düşünülürse diğer Oda Başkanları gerçekten huzur hakları ellerinden gitmesin diye mi sessizliğini koruyor?
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.