Şeref Kemal Ak'tan Çarpıcı Paylaşım ve Sorular

Şeref Kemal Ak'tan Çarpıcı Paylaşım ve Sorular

Şeref Kemal Ak'tan Çarpıcı Paylaşım ve Sorular
Tarsus’ta Ülkücü camianın yakından tanıdığı ve geçmiş dönemlerde MHP’nin yönetim kadrolarında görev alan Şeref Kemal Ak, son günlerde İyi Parti ile alakalı olarak Ümit Özdağ’ın basın açıklamasıyla ortaya attığı HDP ile anayasa çalışmaları iddialarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, cevaplanması gereken soruları sordu.
 
 
İşte Şeref Kemal Ak’ın o paylaşımı ve sorduğu sorular;
 
“Tane tane soruyorum:
1- Ümit Özdağ’ın, geçen hafta Meclis’te yaptığı basın açıklamasında söylediği: İyi Parti’nin HDP ile anayasa çalışmaları yaptığı iddiası havada mı kalacak?
2- HDP’li Fatma Kurtulan’ın ‘’İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK'ya içinde gönül vermişlerinde olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP'nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta, HDP'nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?’’ Sözleri İyi Parti’nin hafızasından ve sicilinden silinmeden bu ortak çalışmanın parti tabanındaki olumsuz etkisi ne aşamadadır?
3- Ümit Özdağ’ın açıklaması üzerine kendi genel başkan yardımcısını “yalancı” olarak nitelendiren bir genel başkanın tutarlılığı ne seviyededir? Ümit Özdağ Akşener’in ifadesi ile “yalancı” mıdır? Değilse yalancı olan Sayın Akşener midir?
4- Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesine taşıdı aynen aktarıyorum:
CHP’li İbrahim Kaboğlu’na soruluyor: “Dört parti bir araya gelerek Anayasa çalışması yaptınız mı?”
Kaboğlu’nun, “Evet. Bu çalışma yapıldı. 2018’in başında bu partilerin (CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi) daha çok uzman temsilcileri ile yapılan ortak parlamenter rejime yönelik bir yol haritası çalışması yapıldı”.
Açıklamasından sonra soru soruyu doğuruyor. Kim Pinokyo kardeşim kim? Ümit Özdağ mı, CHP’li İbrahim Kaboğlu mu, Meral Akşener mi?
5- Milliyetçi Hareket Partisi için Ümit Özdağ’ın: ‘’Babalarımızın, ağabeylerimizin, şehitlerimizin, gazilerimizin partisini terkettik’’ ifadesini ve sitemini Akşener’in Cumhurbaşkanı olma ‘hırsına’ bağlamasını ve yine Akşener’i bu görüşme ile Türk Milliyetçileri’ne ihanet ettiğini iddia etmesi acaba samimi Türk Milliyetçilerinin vicdanında nasıl bir şekil aldı?
Bu sorular elbette kamuoyuna ve fikri hür vicdanı hür vatansever dostlara. Antidemokratik parti içi teamül sıkıntılarını hiç dile getirmiyorum bile çünkü zaten kendilerince yolda sokakta konuşuluyor.
Ne diyordu hadis: “Kınamayınız, kınadığınız başınıza gelmedikçe ölmezsiniz.” Hep ‘babalarınızın, ağabeylerinizin, şehitlerin, gazilerin partisine, Milliyetçi  Hareket Partisi’ne ve liderine eleştiri getiriyor, neredeyse ağzınızı bozuyordunuz. Üstelik Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli defalarca şans verdi, kiminizi tekrar milletvekili yaptı kiminizi genel başkan yardımcısı…
Bende şimdi kınamıyorum ancak yuvalarını terkedenlerin birbirlerini eleştirirken Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Devlet Bahçeli’yi haklı çıkaran ifadelerini duyduk ya bu bana, bize yeter.”
 

Etiketler:


Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.