İNLEYEN NAĞMELER


Ali SALGIT

Tarsus İnleyen Nağmeler Musiki Derneği…

Beş yıl kadar önce musiki severler insanlardan oluşan müzik topluluğu, bugünlerde adından çok söz ettiren Tarsus İnleyen Nağmeler Musiki Derneği olarak kendi kategorisinde adeta tarih yazıyor.

Kurucu üyelerinin arasında olmaktan ve bu nezih toplulukta aktif üye olarak yer almaktan gurur duyuyorum.

Gönüllük esasına bağlı olarak kurulmuş, çok nezih insanlardan oluşan böylesi Amatör bir topluluğu idare etmek, kontrol etmek, idamesine katkı sağlamak gerçekten zordur.

Bu anlamda, dernek faaliyetlerinde ve idamesinde büyük fedakârlık ile çalışan, emek veren gayret eden başta dernek başkanımız Feryal Soydan ve yönetimde bulunan her arkadaşımızı ayrı ayrı tebrik etmek istiyorum.

Bir derneğin kurulması elbette önemli bir adım.

Ama en büyük iş sonrasında geliyor.

Esere sahip çıkmak, devamlılığını sağlamak apayrı zor, fedakârlık isteyen ve meşakkatli…

Bu yolda yoğun mesai harcayan yönetime destek veren arkadaşlarımızı da unutmamak gerek.

Yönetimde olmadan da, ne görev verilirse sonuna kadar takip edip yapan, yönetime yapışık olarak hizmet veren arkadaşlarımızı da tebrik ederiz. Onların da ellerine emeklerine sağlık…

Geçtiğimiz günlerde, yine izlemeye gelenlerin büyük beğenisini ve takdirini toplayan derneğimiz, yemekli bir organizasyonda musiki severlere bira raya geldi.

Şef Mehmet Tevfik Utku yönetiminde mini fasıl ve ardından solo eserlerle, gelen misafirlerin bitmesini istemediği bir gece yaşandı.

Yazımın başında da dediğim gibi, seviyeli, sadece Türk Müziğine katkı vererek ve cemiyetçilik ruhunu gerçek anlamda yürüten ve herkes tarafından takdir edilen TARSUS İNLEYEN NAĞMELER MUSİKİ DERNEĞİ,  yine bu ruhta olan insanlar sayesinde çok çok uzun yıllar Tarsus halkına hizmet edeceğine inancımız tamdır.

Çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Derneğimiz, bu ay sonlarında, içinde bulunduğumuz Ramazan Ay’ı nedeniyle de içerisinde maneviyata da hitap edecek bir salon konseri ile sezonu kapatacaktır.

Sayılarımla.Yazarın Diğer Makaleleri

Yazarın Tüm Yazıları »

Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 0 3246133499
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: P.K: 75 TARSUS

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.