Mersin’de Ak Parti Kaynıyor! Neden mi?


Cemal DOLAŞMAZ
Genel seçimlere çok az bir süre kaldı. Mersin’de siyasi partilerde milletvekilliği aday adaylığı konusunda büyük hareketlenmeler yaşanırken Ak Partide bir durgunluk yaşanmakta.
Aday adayı olmayı düşünen kişiler geri adım atarak aday adayı olmaktan vazgeçiyorlar.
Bunun sebebine gelince.
Şuanda Mersin genelinde tek konuşulan Cesim Ercik’in ikinci sıradan, Behiye Eker’in de üçüncü sırada aday göstertileceği ve bu konuda gerekli yerlerden söz verildiği.
Parti tabanı oldukça rahatsız bu durumdan elbette.
İl Başkanlığı yaparken dahi kolay kolay telefonla ulaşılamayan Cesim Ercik’in 2. Sırada yer alması ayrıca İstanbul’da yaşayan Behiye Eker’in yine Tarsus kontenjanından aday gösterilmesi durumunda Ak Partinin daha yüksek oy kaybına uğrayacağına kesin gözüyle bakılmakta.
Öte yandan bu iki isimin olmasıyla ilgili Teşkilat Başkanlığı yapan Erkan Kandemir’in büyük baskı oluşturduğu yine siyasi kulislerde yoğun bir şekilde konuşulmakta.
Partiye gönül verenler “Mersin ve Tarsus’ta aday gsterilecek kişilerin toplumda karşılığı olmalı. Cadde ve sokakları iyi bilen isimleri biz aday olarak görmek istiyoruz. Genel merkezde birileri kendi kadrosunu oluşturacak diye bu bölgeyi seçimlerde hezimete uğratmaya kimsenin hakkı yoktur. Sokak ne diyor lütfen buna bir bakılsın.Tarsus, Mersin’de seçimin kaderini belirleyen bir ilçe. Seçmen sayısı birçok ilden büyük. Zaten mevcut milletvekili Ali Cumhur Taşkın’ın bir varlığını göremedik. Bize Tarsus’ta oturan gerçek bir vekil lazım” ifadelerini kullanmaktalar.
Bakalım Ak Parti Genel Merkezi bu konuda gerekli sokaktaki vatandaşın sesine kulak verecek mi?
Milletvekilliği sıralaması açıklandığında bunu hep birlikte göreceğiz.
 

Yazarın Tüm Yazıları »

Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 05320522792 - 05339699696
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: Eski Ömerli mh. 1304 sk 32/A Tarsus

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.