Siyasette Deprem Etkisi


Şeref Kemal Ak
Mersin'de seçimi belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi depremzede kardeşlerimiz oldu. 
Takribi 500 Bin kişinin deprem bölgesinden şehrimize geldiğini düşünürsek ve bir çoğunun ikametgahnı bölgemize aldırdığını hesaba katarsak kayde değer bir oy değişikliği yaşanacak.
Tabidir ki depremden dolayı memleketlerinden uzakta olan vatandaşlarımız, kendilerine vekil tayin edecekleri insanları bir vicdan ve akıl süzgecinden geçirecekler; hayırda yarışanlarla beraber hareket edeceklerdir. 
Kişinin zor gününde yanında olmak oy hesabıyla alakalı değildir elbette. Ancak kötü gün dostu olmayanlara da vekalet verilmeyeceğide bilinir.
İki oda bir göz odaya 7000 TL kira isteyen ev sahibi ile depremzededen oy istenemeyeciğine göre evlerinin kapısını açanların, aşını paylaşanların kapısını aşındırmayanlar bu hesabın dışında kalacaklar.
Eğer farklı bir yolu uygulanmaz ise ikametgahını şehrimize aldıran deprem mağduru vatandaşlarımızın belirleyici rolünü görmezden gelmek siyasi bir hata olacak.
Ayrıca deprem bölgesinin ilk çıkış yeri olan şehrimiz barınma ve tedavide ilk tercih edilen yerdir. Bu sebeple bu plansız göç ve hazırlıksız nüfus yoğunluğu şehrimize olağanın dışında bir ağırlık yüklemiştir. Bu sebeple devletimizin bölgemize vereceği destek şehrimiz adına ve misafirlerimiz için çok önem arz etmektedir. 
Politika ile ilgili arkadaşlara önemle duyurulur.

Yazarın Diğer Makaleleri

Yazarın Tüm Yazıları »

Tarsus'tan Gelişmeler Burada

Tel: 05320522792 - 05339699696
E-Posta: cemaldolasmaz@hotmail.com
Adres: Eski Ömerli mh. 1304 sk 32/A Tarsus

Copyright © tarsusmerhabagazetesi.com | Sitemizdeki tüm içeriklerin aktif link olmaksızın alınması yasaktır.

.